Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Güncel Alexa Düşürme TeknikleriAlexa Düşürme Teknikleri AlexaHileleri.Com Sitesinde

Başkan Aydın 500 Bisikletliyle Birlikte Pedal Çevirdi

Başkan Aydın 500 bisikletliyle birlikte pedal çevirdi
Başkan Aydın: ‘Zeytinburnu’nda sağlıklı yaşam kolay ulaşım devrimi başladı’

İSTANBUL – Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ‘Paylaşımlı Bisiklet Sistemi’ ile ilgili farkındalık oluşturmak için bisiklete binerek beraberindeki 500 bisikletliyle birlikte ilçe cadde ve sokaklarını gezdi. Yaklaşık 10 kilometre bisiklet kullanan Başkan Aydın, bisiklet üzerinden vatandaşları selamladı.
Türkiye’de ilk defa Zeytinburnu Belediyesi tarafından başlatılan ‘Paylaşımlı Bisiklet Sistemi’ ile ilgili farkındalık oluşturmak için Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın bisiklete binerek beraberindeki 500 bisikletliyle birlikte ilçe cadde ve sokaklarında pedal çevirdi. Gönüllü vatandaşların da destek verdiği etkinliğe Başkan Aydın’ın yanı sıra başkan yardımcıları, müdür ve belediye personeli ile birlikte bisikletliler katıldı. Zeytinburnu Belediye Hizmet Binası önünde başlayan etkinlik ilçe genelinde 14 farklı cadde ve sokaktan geçerek yine başlangıç noktasında son buldu. Başkan Aydın ve ekibi 500 bisikletle toplam 10 kilometreyi yol kat ederek kampanyaya destek oldu. Bisiklet üzerinde Başkan Aydın vatandaşları selamlarken, onlar ise alkışlarla kampanyaya destek verdi.
‘Zeytinburnu’nda sağlıklı yaşam kolay ulaşım devrimi başladı’
Etkinlik kapsamında konuşma yapan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ‘Biz Sağlıklı Yaşam Kolay Ulaşım projemizle yola çıktık. Yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalışıyorduk. Zeytinburnu merkezinde cadde ve sokaklarda bisiklet sürmek için hükümet tarafından geçen sene karar alındı. Bütün yollar otomobille beraber bisiklet kullanımına da açılmış oldu. Yaklaşık 3 aydır ben Zeytinburnu içerisinde bisiklet kullanıyorum. Bugün de farkındalık oluşması için arkadaşlarımızla birlikte 8-10 kilometrelik tur yapmış olacağız. Amacımız öncelikle sağlıklı yaşam, ikincisi kolay ulaşım. Zeytinburnu’nda bu proje yaygınlaştığı zaman halkımızın desteği yaptığımız anketler yüzde 80 düzeyinde. Buda gösteriyor ki bir farkındalık oluşacak ve buranın halkı sahiplenecek. İstanbul Büyükşehir Belediyemizin çok büyük destekleri var. Tabii ki toplu ulaşım araçları kullanılacak ama ilçe içerisinde kullanabilecek. Herkesin kendi bisikleti olmasına gerek yok İBB’nin bisiklet kiralama yerleri var oradan da yararlanabilecekler. Zeytinburnu’nda İstanbul’da sağlıklı yaşam kolay ulaşım devrimi başlıyor. Hayırlı olsun’ dedi.

Bir sonraki yazımız olan Şair Erdem Bayazıt Kabri Başında Anıldı başlıklı makalemizde Afganistan, Ahmet Fırat ve Edebiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

yeni meslekler 2019