Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Güncel Alexa Düşürme TeknikleriAlexa Düşürme Teknikleri AlexaHileleri.Com Sitesinde

Bartın’da Meydana Gelen Fırtınadan Sonra Denizden Roma Dönemine Ait Parçalar Çıktı

Bartın'ın Amasra ilçesinde şiddetli fırtına nedeniyle oluşan dalgalar, Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen lahit ve sütun parçalarını ortaya çıkardı.

VATANDAŞLAR TARİHİ PARÇALARI GÖRÜNCE HABER VERDİ

İlçede küçük liman mevkisinde tarihi mimari parçalar gören vatandaşlar, durumu Müze Müdürlüğüne bildirdi.

 

ROMA DÖNEMİ'NE AİT LAHİT

Müze Müdürlüğü yetkilileri, bölgede yaptıkları incelemede üzerinde figürler bulunan taşların, Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen lahit ve sütun parçaları olduğunu belirledi.

 

'PARÇALARI KORUMA ALTINA ALACAĞIZ'

Amasra Müze Müdürü Baran Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, parçaların uzun yıllar önce inşaat temeli sırasında çıkan molozlarla sahile döküldüğünü tahmin ettiklerini söyledi.

İNŞAAT ÇALIŞMASINDA ÇIKARILIP, DENİZE ATILMIŞ

İlçede yapılan inşaat temeli kazılarının Müze Müdürlüğü denetimi altında yapıldığını ancak söz konusu tarihi parçaların ne zaman atıldığının bilinmediğini aktaran Aydın, 'Uzun bir süre önce molozlarla sahile döküldüğünü düşündüğümüz parçalar, şiddetli fırtınada oluşan dev dalgaların üzerindeki molozları ve taş yığınlarını hareket ettirmesiyle ortaya çıkıyor.

 

FIRTINA ORTAYA ÇIKARDI

Üzerinde çeşitli figürler bulunan, Roma dönemine ait olduğunu düşündüğümüz parçaları titiz bir çalışmayla müzeye taşıyarak koruma altına alacağız.' ifadelerini kullandı.

Bir sonraki yazımız olan 44 Yıllık Sigara Bağımlılığı Bir 'Alo' ile Bitti (2) başlıklı makalemizde Anne, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

yeni meslekler 2019