yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Hewlett Packard Enterprise, Yeni Yapay Zekaya Dayalı Mimarisi ve Hibrit Bulut Tahlilleriyle İşin Dönüşümünü Destekliyor

Hewlett Packard Enterprise, HPE Discover Barcelona 2023’te makine tahsili, data analitiği, yapay zekayla optimize edilmiş belge muhafaza, yapay zeka ayarlaması ve çıkarımı ve profesyonel hizmetler için yapay zekaya has hibrit bulut tekliflerinin bir sonraki adımını duyurdu. Duyurulan yeni tahliller, HPE’nin hibrit bulut, muhteşem bilgisayar ve AI/ML yazılımındaki tecrübesini bir ortaya getirerek kurumların yapay zeka takviyeli işletmeler haline gelmesini sağlıyor. Tüm bunlar, yapay zeka ömür döngüsünü hızlandırmak için tasarlanmış yazılım ve altyapıların seçilmiş birleşiminden oluşan, açık, yapay zekaya has full stack mimari etrafında bir ortaya getiriliyor. Yeni teklifler BT’nin önündeki manileri azaltırken, kuruluşların uçtan buluta yapay zeka modellerini tesirli bir formda eğitmelerini, ayarlamalarını ve sonuca ulaşmalarını sağlayan yapay zekaya has full stack bir tahlil sunuyor.

HPE Lideri ve CEO’su Antonio Neri, “GenAI’nin ortaya çıkmasıyla birlikte işletmeler, AI modellerini aktif bir formda çalıştırmak için data ve hesaplamaya yönelik taleplerinin teknolojiye dair farklı bir temel yaklaşım gerektirdiğini fark ediyor” diyor. “HPE, müşterilerin kendi özel bilgileriyle inançlı bir biçimde yapay zeka modelleri geliştirebilecekleri yapay zeka dayanaklı bir dönüşüm sağlamak için pazar önderi hibrit bulut, harika bilgi süreç ve yapay zeka yeteneklerini işletmelere daha geniş bir portföyle sunacak. HPE’nin yapay zekaya has ve hibrit bulut tahlilleri sayesinde kuruluşlar, eser inovasyonunda ve müşteri etkileşiminde ihtilal yaratmak, işletmelerini ve dallarını dönüştürmek hedefiyle GenAI’nin tüm gücünü ortaya koymak üzere, ellerindeki bilgilerden elde ettikleri içgörülerden tam olarak yararlanabilecekler.”

Üretken Yapay Zeka (GenAI) iş yükleri, hesaplama açısından ağır güce gereksinim duyar ve büyük ölçüde bilgiyi verimli bir biçimde sürece yeteneği gerektirir. İşletmelerin GenAI, derin öğrenme, bilgisayar görüşü yahut klasik makine tahsili modellerini işlerine tesirli bir halde dahil edebilmeleri için buluta has ortamlarını, yapay zekaya mahsus bir yaklaşım içerecek biçimde genişletmeleri gerekir. HPE GreenLake bulut platformu, aşağıdaki özellikleri içeren kesim başkanı açık, full stack AI-yerel mimarisiyle BT’deki bu evrimi sağlamak üzere kendini stratejik olarak konumlandırıyor.

 • Çoklu jenerasyon BT altyapıları genelinde kamuya açık ve özel bilgileri yönetmek için veri öncelikli iş hattı
 • Eğitim, ayarlama ve sonuca ulaşma için iş akışlarını hızlandıran yapay zeka hayat döngüsü idare yazılımı
 • Veriyi korurken uçtan buluta her yerde yapay zekayı çalıştırmak için dizayndan itibaren hibrit yaklaşım
 • Büyük kümeler için akıllı temas ve trafik idaresi için yüksek performanslı orta bağlantılar
 • En büyük yapay zeka modelleri eğitmek için tüm portföye yerleştirilen, sürdürülebilirlik odaklı tasarlanmış süper bilgisayar DNA’sı
 • Belli bir tahlile bağlı kalmadan seçim özgürlüğü için açık ekosistem

HPE Discover Barcelona 2023’te duyurulan yerel-yapay zeka serisindeki en son tekliflerin ayrıntıları şöyle:

HPE, kurumsal sınıf, full stack GenAI tahlili sunmak için NVIDIA ile iş birliği yapıyor: HPE, üretken yapay zeka (GenAI) için kurumsal bilgi süreç tahlili oluşturmak üzere NVIDIA ile genişletilmiş stratejik iş birliğine gittiğini duyurdu. Birlikte tasarlanan, evvelden yapılandırılmış yapay zeka ayarlama ve sonuca ulaşma tahlili, her büyüklükteki işletmenin özel bilgilerini kullanarak modelleri süratle özelleştirmesine ve üretim uygulamalarını uçtan buluta her yerde yaygınlaştırmasına imkan tanıyor. Sunulan teklif, HPE ve NVIDIA’nın full stack yapay zeka ayarlama ve çıkarım tahliliyle, GenAI altyapısını geliştirme ve dağıtma karmaşasını ortadan kaldırıyor.

HPE, NVIDIA tarafından desteklenen yeni anahtar teslim tahliliyle yapay zeka eğitimini hızlandırıyor: HPE, kısa müddet evvel büyük işletmeler, araştırma kurumları ve devlet kuruluşlarının yapay zeka modellerini eğitmesi, ayarlaması ve yapay zeka uygulamaları geliştirmesi için tasarlanan yeni üretken yapay zeka odaklı üstün bilgi süreç çözümünü duyurdu. Anahtar teslim tahlil, daha süratli yapay zeka uygulamaları ve makine tahsili modelleri oluşturmak için muhteşem bilgisayar teknolojisi ve yazılım araçları sağlayarak özel data setlerini kullanan yapay zeka modellerinin eğitimini ve ayarlanmasını hızlandırıyor, paha elde etme müddetini hızlandırıyor.

NVIDIA Kurumsal Bilgi Süreç Lider Yardımcısı Manuvir Das, şunları söylüyor: “Üretken yapay zeka, dönüşüme sürat vermek üzere sahip olduğu bilgileri roket yakıtı niyetine kullanmak ve kendilerini yine keşfetmek isteyen işletmelere ilham veriyor. HPE ile olan iş birliğimiz, her yerdeki işletmelerin üretken yapay zekanın gücünü artırmak için NVIDIA’nın full stack, hızlandırılmış bilgi süreç gücünden ve yazılımlarından yararlanmasına yardımcı olacak.”

HPE GreenLake for File Storage, güçlü yapay zeka iş yükleri için performans yoğunluğunu ve iş hacmini artırıyor: Operasyonel bulut tecrübesine sahip verimli bir all-flash yapılandırılmamış data platformu olan HPE GreenLake for File Storage, müşterilerin büyük ölçekli yapay zeka iş yükleri büyüdükçe ve geliştikçe onlara ayak uyduruyor. Yeni geliştirmeler, GenAI ve büyük lisan modelleri (LLM’ler) dahil olmak üzere AI model eğitiminin ve ayarlamasının yanı sıra bilgi toplama ve bilgi hazırlamayı da hızlandıracak. Geliştirmeler ortasında iki kat performans yoğunluğu*, GPU merkezli bilgi süreç için yeni NVIDIA Quantum-2 InfiniBand kontağı, dört kat verim* ve dört kat kapasite yoğunluğu* yer alıyor.

AWS ve başka bulut sağlayıcılarında yönetilen bir hizmet olarak HPE Makine Tahsili Geliştirme Ortamı Yazılımı: HPE Machine Learning Development Environment Software artık AI/ML modellerinin eğitimi için eksiksiz, uyarlanabilir, bulut üzerinden yönetilen bir hizmet olarak sunuluyor.

 • Şirketin AI/ML seyahatinin her evresini destekleyen esnek yönetilen hizmetle GenAI teşebbüslerini günler içinde hızlandırabilir ve inançlı bir halde uygulayabilirsiniz.
 • Model geliştirme müddetini hızlandırmak için AI/ML model eğitimi yönetilen hizmetiyle karmaşıklığı ve operasyonel ek yükü azaltabilirsiniz.
 • Yönetim işçisinin ve süreçlerin yükünü hafifletmeye yardımcı olmak için geleceğe dönük AI/ML model eğitim altyapısına sahip olabilirsiniz.
 • Modelleri süratle prototip haline getirmek ve test etmek için yeni üretken yapay zeka stüdyosu yetenekleriyle yapay zekanın benimsenmesini hızlandırabilirsiniz.

HPE Ezmeral yazılımı data, analitik ve yapay zeka için geleceğe dönük bir hibrit SaaS temeli sağlıyor: HPE Ezmeral yazılımındaki yeni geliştirmeler, hibrit çoklu bulut ortamlarında sıkıntısız bir formda çalışan kapsamlı, uçtan uca bir platformla kurumsal dataları, analitiği ve yapay zekayı daha da kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor.

 • Artık GPU ve CPU için optimize edilmiş olan, rastgele bir NFS yahut S3 uyumlu tahlilde bilgileri yönetebilen, erişebilen, tahlil edebilen hibrit data gölünün gücüyle, tüm analitik ömür döngüsü boyunca içgörü elde etme müddetini hızlandırabilirsiniz.
 • HPE Machine Learning Development Environment Software ile derin entegrasyon yoluyla HPE Ezmeral Unified Analytics Software üzerinde gelişmiş model eğitimi ve ayarlaması yapabilirsiniz.
 • HPE Ezmeral Unified Analytics Software’deki GPU’ya hassas özelliklerle iş yükleri ve kullanıcılar ortasında ayrılmış NVIDIA GPU kullanımını optimize edebilirsiniz.
 • Model gözlemlenebilirliği için Whylogs ve GPU hızlandırmalı sorgularda Voltron Veri ile genişletilmiş üçüncü taraf entegrasyonlarına erişim sağlayabilirsiniz.

HPE GreenLake Flex Tahlili olarak da ulaşılabilir: GenAI için yeni kurumsal bilgi süreç tahlili, çok tedarikçili, çoklu bulut ortamlarında yapay zeka ömür döngüsü boyunca görünürlük ve otomasyon sunmak, AI modellerini ve bilgi kaynaklarını korumak için Zerto Cyber Resilience Vault ve OpsRamp yazılımını sağlayan Belge Depolama için HPE GreenLake’i içeren bir HPE GreenLake Flex Tahlili olarak da ulaşılabiliyor.

İşletmelerin yapay zeka seyahatini ilerletecek HPE Hizmetleri: HPE Hizmetleri artık geniş bir danışmanlık hizmetleri, iş gücü eğitimi ve dağıtım tahlilleri portföyü sunuyor. Yeni yapay zeka hizmetleri, müşterilere GenAI ve LLM keşfi, tahlillerin sonuca ulaştırılması, yaygınlaştırma ve ölçeklendirme için gereken optimum operasyonel modellerinin kurgulanması, hibrit bulut bilgi stratejilerinin geliştirilmesi üzere seyahatin her adımında eşlik ediyor. Bu kapsamlı hizmetler, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Bulgaristan, Hindistan ve Tunus’ta açılan yeni Global Yapay Zeka ve Bilgi Mükemmeliyet Merkezleri tarafından destekleniyor.

Bir Northern Veri Group şirketi Taiga Cloud, HPE Cray XD üstün bilgisayarlarını kullanarak bulut hizmetlerini güçlendirmek için HPE ile iş birliği başlattı. Taiga Cloud, NVIDIA BlueField DPUs ve NVIDIA Quantum-2 InfiniBand platformu kullanılarak ilişki kuruyor. 27 binden fazla NVIDIA H100, A100 ve NVIDIA RTX A6000 GPU’ya erişim sağlıyor.

Taiga Cloud Yönetici Yöneticisi Karl Havard, şunları söylüyor: “Üretken yapay zeka iş yüklerinin bilgi yoğunluğu, tek bir iş yükünün büyük ölçüde bilgiyi işlemesine imkan tanıyan farklı bir bulut bilişim yaklaşımı gerektiriyor. Avrupa’nın birinci yüzde 100 karbon-nötr üretken yapay zeka bulutunu oluşturmak için HPE ile iştirak kurmayı seçtik. Zira HPE sürdürülebilir bir yaklaşımın ve bu yeni fikir usulünün değerini anlıyor. Yapay zekaya mahsus eşsiz mimarileri ve yapay zekayı demokratikleştirmek, en yenilikçi fikirlerin hayata geçmesini sağlamak için açık ekosistemlere sahip üstün bilgisayarların sürdürülebilirlikle kesişimi, değişen dünyamızın muhtaçlıklarını yansıtıyor.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

NASA ve IBM Hava Durumu ve İklim Uygulamaları için Yapay Zeka Geliştiriyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.