Alexa Hileleri, Alexa Hilesi, Alexa Düşürme Hilesi, Alexa Düşürme Yöntemleri, Alexa Düşürme Teknikleri
Güncel Alexa Düşürme TeknikleriAlexa Düşürme Teknikleri AlexaHileleri.Com Sitesinde

Kişisel Verilerin Korunması ‘Zirve’ Yapacak!

Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek ‘Kişisel Verilerin Korunmasında Yerli Çözümler’ Zirvesi’nde kamu, sanayi ve akademi dünyası günümüzü ve geleceğimizi tehdit eden siber güvenlik ve kişisel veriler konusunu tartışmak üzere bir araya gelecek.

Siber güvenlik zirveleriyle adından söz ettiren e-Safe bu kez ‘Kişisel Verilerin Korunması’ konusuna ve alandaki ‘yerli çözümlere’ odaklanacak. e-Safe ile Boğaziçi Üniversitesi Bilgi Sistemleri Araştırma Merkezi bünyesinde İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle kurulan BÜSİBER (Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi), 8 Mayıs Salı günü Boğaziçi Üniversitesi’nde ‘Kişisel Verilerin Korunmasında Yerli Çözümler’ Zirvesi düzenleyecek. Siber güvenlik ve kişisel veriler konusunu merkeze alarak kamu, sanayi ve akademi dünyasını bir araya getirecek olan zirve, yerli çözümlerin önemini vurguladığı için ulusal siber güvenlik ekosistemi içinde öncü bir role sahip.

Zirve ile 2016 yılında yürürlüğe giren ve kişisel verilerin korunmasında yeni bir çerçeve belirleyen 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun Türkiye’de bilgi güvenliği alanında sağladığı yenilikleri ve siber güvenlik ve kişisel verilerin korunması adına ihtiyaç duyulan yerli ve milli çözümleri masaya yatırarak bu konularda yeni ufuklar açmak hedefleniyor.

Siber güvenlik ve kişisel verilerin korunması konusunda önleyici tedbirlerin de değerlendirileceği zirvede Siber Olaylara Müdahale Ekipleri’nin ‘SOME’ faaliyetlerinin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde genişlemesi, siber güvenlik alanında yerli ve milli çözümlerin geliştirilmesi başlıca ele alınacak konular arasında. Zirvede, yerli eko sisteme katkı sağlamak için akademisyenlerin yanı sıra kamu kurumlarının kişisel verilerin korunmasıyla ilgilenen dairelerinden yöneticileri ve Kişisel Verileri Koruma Kurumu’ndan yetkililer, sivil toplum kuruluşları ve yerli çözüm sağlayan üretici firmalar görüşlerini katılımcılarla paylaşacak.

Bir sonraki yazımız olan Taksim'de Tecavüz Dehşeti Davası: Aylar Sonra Yakalanan Sanıkla Yüz Yüze Geldi başlıklı makalemizde Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

magazin sitesi